Home > ABF Honour Boards > Australian Asia-Pacific Open Teams

Australian Asia-Pacific Open Teams

Australian Asia-Pacific Open Teams (formerly Far East Open Teams)
2017 7th (Ben Thompson) David Beauchamp Peter Gill Peter Hollands Justin Mill Andrew Peake Matthew Thomson
2015 6th (Paul Lavings) Michael Courtney Nye Griffiths Liam Milne Griff Ware
Michael Wilkinson Paul Wyer
2013 7th (David Morgan) David Beauchamp Andy Braithwaite Bill Jacobs Ian Robinson Ben Thompson Ian Thomson
2011 2nd (D.Thompson) Ishmael Del’Monte Nabil Edgtton Paul Gosney Hugh Grosvenor Sartaj Hans Tony Nunn
2010 2nd (Ishmael Del’Monte) Arjuna DeLivera Peter Gill Paul Gosney Sartaj Hans
Tony Nunn Ian Robinson
2009 7th (L.Kelso) T.Antoff J.Ebery L.Gold S.Hans T.Nunn A.Simpson
2008 PABF
Congress
J.Ebery(c) T.Brown S.Hans A.Kanetkar T.Nunn N.Rosendorff
2007 2nd (G.Bilski) P.Gill P.Gosney S.Hans Z.Nagy T.Nunn R.Richman
2006 8th (B.Neill) P.Gumby H.Grosvenor S.Hans W.Lazer P.Marston T.Nunn
2005 3rd (I.DelMonte) G.Gaspar S.Hinge R.Klinger Z.Nagy B.Neill R.Richman
2004 N/A
2003 4th (N.Rosendorff) T.Brown P.Gue P.Gill S.Hans P.Marston M.Prescott
2002 3rd (M.Prescott) I.DelMonte G.Gaspar P.Marston M.McManus T.Nunn R.Richman
2001 7th (E.Chadwick) G.Bilski T.Brown P.Gue P.Fordham B.Noble M.Prescott
1999 3rd (R.Brightling) K.Bagchi S.Browne T.Brown P.Gue I.Delmonte R.Richman
1998 5th (I.Thomson) B.Travis E.Havas W.Jacobs B.Thompson H.Grosvenor A.Wilsmore
1997 nil
1995 2nd (P.Smith) P.Marston G.Kozakos J.Roberts M.Thomson H.Grosvenor P.Gue
1994 5th (R.Brightling) S.Browne R.Mann S.Hinge B.Thompson R.Fruewirth R.Richman
1993 6th (R.Brightling) G.Bilski T.Brown P.Gill W.Lazer P.Newman R.Klinger
1991 3rd (R.Evans) S.Burgess Z.Nagy P.Gill P.Newman P.Gue J.Spooner
1990 2nd (Z.Nagy) S.Browne S.Burgess E.Otvosi P.Marston R.Richman T.Seres
1989 7th J.Borin N.Borin P.Gue N.Rosendorff P.Newman M.Thomson
1987 5th (D.Hoffman) J.Borin N.Borin R.Klinger D.Lilley N.Rosendorff P.Smith
1986 7th (J.Brockwell) D.Anderson Z.Nagy S.Burgess P.Marston T.Seres R.Smilde
1985 4th (P.Lavings) P.Fordham E.Griffin M.Hughes D.Zines B.Neill A.Walsh
1984 3rd (J.Brockwell) M.Borewicz M.Watson R.Cummings R.Richman T.Seres R.Smilde
1983 3rd (D.Askew) S.Browne F.Theeman S.Burgess P.Marston B.Neill A.Walsh
1982 8th (H.Rosendorff) M.Borewicz M.Watson P.Lavings J.Lester A.Reiner R.Richman
1981 4th (E.Ramshaw) S.Browne R.Smilde W.Jacobs D.Smith P.Lavings G.Lorentz
1980 nil
1979 3rd (E.Ramshaw)A.Reiner R.Richman R.Cummings T.Seres B.Neill A.Walsh
1978 3rd (E.Ramshaw) P.Lavings M.McMahon R.Cummings T.Seres G.Lorentz O.Minc
1977 4th (R.Smilde) T.Seres R.Cummings J.Borin G.Havas J.Lathbury J.Lester
1976 2nd (D.Howard) T.Seres R.Cummings J.Borin G.Havas J.Lathbury J.Lester
1975 2nd (E.Ramshaw) T.Seres D.Howard R.Cummings R.Smilde P.Lavings N.Mathiesen
1974 8th (E.Ramshaw) E.Griffin A.Walsh E.Havas G.Havas D.Anderson Z.Nagy
1973 5th (E.Ramshaw) P.Lavings T.Seres A.Jackman M.Robson E.Griffin A.Walsh
1972 2nd (E.Ramshaw) D.Anderson Z.Nagy T.Seres R.Smilde E.Griffin A.Walsh
1971 2nd (R.Robertson) J.Borin N.Borin A.Hancock D.Hoffman T.Seres R.Smilde
1970 1st J.Rothfield(C) R.Klinger M.McMahon T.Seres R.Smilde
1969 3rd (N.Rothfield)J.Rothfield N.Borin W.Scott T.Seres D.Howard R.Smilde
1968 1st J.Rothfield N.Rothfield J.Borin W.Scott T.Seres(C) R.Smilde
1967 4th J.Rothfield N.Rothfield T.Seres(C) R.Smilde R.Grynberg G.Jesner