Home > ABF Honour Boards > Australian Women’s Butler

Australian Women’s Butler

Australian Women’s Butler
2017 Cynthia Belonogoff-Deana Wilson Margaret Bourke-Sue Lusk
Nevena Djurovic-Elizabeth Havas
2016 Janeen Solomon-Eileen Li Margaret Bourke-Sue Lusk Jane Reynolds-Viv Wood
2015 Marilyn Chadwick-Toni Sharp Eva Caplan-Jenny Thompson Cynthia Belonogoff-Judy Mott
2014 Nazife Bashar-Kinga Moses Marilyn Chadwick-Toni Sharp
Connie Schoutrop-Beverley Stacey
2013 Margaret Bourke-Sue Lusk Inez Glanger-Marcia Scudder Candice Ginsberg-Barbara Travis
2012 Pele Rankin-Therese Tully Marilyn Chadwick-Toni Sharp Margaret Bourke-Sue Lusk
2011 Margaret Bourke-Greer Tucker Sue Lusk-Therese Tully Barbara Travis-Candice Berman
2010 Nevena Djurovic-Pauline Evans Nazife Bashar-Kinga Moses Sue Lusk-Therese Tully
2009 N.Bashar-K.Moses K.Boardman-M.Bourke S.Bird-K.Creet
2008 S.Lusk-T.Tully R.Kaplan-P.Schroor M.Millar-G.Tucker
2007 M.Millar-G.Tucker A.Clark-L.Fuller J.Courtney-D.Sharbanee
2006 R.Kaplan-P.Schroor N.Bashar-K.Moses S.Weal-K.Yule
2005 S.Lusk-T.Tully R.Kaplan-P.Schroor C.Lachman-C.Mill
2004 M.Bourke-M.Woods J.Hay-H.Lowry J.Courtney-R.Kaplan
2003 V.Cummings-C.Feitelson B.Folkhard-M.Watts S.Lusk-T.Tully
2002 B.Folkhard-R.Kaplan V.Cummings-C.Feitelson S.Murray-White-H.Snashall
2001 V.Cummings-C.Feitelson F.Beale-D.Smart B.Folkard-R.Kaplan
2000 S.Lusk-T.Tully J.Hay-D.Moir N.Bashar-M.Robb
1999 S.Lusk-T.Tully M.Brown-R.Kaplan L.Beech-M.Bourke
1998 F.Beale-D.Smart R.Clayton-M.Millar D.Dodd-G.Tucker
1997 K.Moses-B.Folkard T.Lloyd-P.McCartney N.Church-J.Hoffman
1996 L.Beech-M.Bourke R.Clayton-M.Millar L.Kalmin-E.Urbach
1995 S.Collins-L.Richards P.Evans-J.Faranda L.Beech-M.Bourke
1994 L.Beech-M.Bourke K.Robb-M.Robb P.Crittle-B.Folkard
1993 J.Butts-T.Tully D.Rogers-G.Tucker F.Beale-D.Smart
1992 J.Butts-T.Tully L.Beech-M.Bourke F.Beale-D.Smart
1991 N.Borin-R.Branicki N.Church-J.Hoffman K.Moses-G.Stern
1990 L.Beech-M.Bourke V.Cummings-J.Wyer S.Lusk-C.Miles
1989 P.McCartney-R.Walcott M.Bourke-L.Kilvington K.Moses-G.Stern
1988 S.Lusk-B.Travis H.Bunning-P.Schroor J.Butts-T.Tully
1987 S.Lusk-B.Travis C.Chua-D.McKinnon H.Bunning-P.Schroor
1986 S.Lusk-B.Travis J.Courtney-C.Lester M.Scudder-T.Zines
1985 S.Lusk-B.Travis F.Beale-D.Smart M.Bourke-P.Schroor
1984 M.Bourke-P.Schroor S.Lusk-B.Travis P.Gumby-S.Hobley
1982 V.Cummings-E.Havas G.Stern-K.Moses D.McKinnon-M.Scudder
1981 L.Kilvington-P.Schroor M.Bourke-A.Tandy S.Edwards-B.Gill
1980 P.Gumby-S.Hobley F.Beale-D.Smart M.Bourke-A.Tandy
1979 P.Gumby-S.Hobley F.Beale-D.Smart M.Bourke-A.Tandy
1978 E.Havas-B.McDonald F.Beale-D.Smart R.Eaton-W.Lipscomb
1977 C.Grigg-C.Miles E.Havas-B.McDonald I.Dahler-F.Landy
1976 M.McMahon-G.Stern N.Borin-E.Havas P.Schroor-A.Tandy
1975 M.Choate-C.Miles I.Dahler-G.Reynolds V.Cummings-M.McMahon
1974 W.Lipscomb-G.Stern R.Eaton-M.McMahon P.Brown-E.Poulson
1973 W.Lipscomb-G.Stern R.Eaton-M.McMahon F.Beale-G.Tabak
1972 Bell-G.Reynolds S.Hobley-U.Husten M.Freedman-V.Vahala
1971 W.Golding-C.Grigg I.Dahler-F.Landy M.Freedman-V.Vahala
1970 M.Choate-C.Miles V.Cummings-G.Stern Fowler-D.Jesner
1969 Creasy-V.Ramsay J.Allen-W.Lipscomb F.Landy-Groom
1967 R.Eaton-M.McMahon W.Lipscomb-G.Stern J.Gillespie-L.Fraser