Home > ABF Honour Boards > Interstate Youth Teams

Interstate Youth Teams

Interstate Youth Teams
2017 NSW (Stephen Williams) Edmond Lee Charles McMahon John McMahon
Ramanan Rajkumar Nico Ranson Matt Smith
2016 NSW (Johnno Newman) Charles McMahon John McMahon Ailsa Peacock Alex Phillips
Matt Smith Lakshmi Sunderasan
2015 SA Jarrad Dunbar Shane Harrison James Lawry Jack Markey Sam Schulz
Lauren Travis(C)
2014 VIC (Grant Kilvington) Peter Bolling Laura Ginnan Ellena Moskovsky Ella Pattison
Finn Rennie Victoria Thompson
2013 VIC (Grant Kilvington) Peter Bolling Peter Hollands Justin Howard Ellena Moskovsky
Ella Pattison Jamie Thompson
2012 WA (Ron Cooper) Michael Bauser Renee Cooper Rhys Cooper Kirstyn Fuller
Tim Knowles Jane Reynolds
2011 VIC (Grant Kilvington) Pascale Gardiner Maxim Henbest Justin Howard Liam Milne Jamie Thompson Michael Whibley
2010 NSW (Kieran Dyke) Daniel Braun Adam Edgtton Nabil Edgtton Paul Gosney
Andrew Morcombe Erin Tewes
2009 VIC (L.Kelso) M.Henbest J.Howard N.Howard P.Hollands A.Munro J.Rosen
2008 VIC (L.Kelso) P.Hollands J.Howard N.Howard I.Hu B.Kingham A.Munro
2007 NSW (M.McManus) N.Edgtton G.Feiler P.Gosney J.Hornibrook D.Krochmalik N.Rodwell
2006 SA W.Jenner-O’Shea(C) A.Brady J.Gue A.Lockwood A.Morecombe F.Wilson
2005 ACT (M.Abraham) C.Bridgland D.Geromboux G.Ware N.Griffiths A.Lightfoot M.DeLivera
2004 SA M.Deaton F.Wilson M.Doecke W.Jenner-O’shea A.Lasocki J.Williams
2003 SA M.Deaton J.Williams A.Lasocki M.Doecke W.Jenner-O’Shea M.Porter
2002 SA M.Deaton J.Williams N.Croft A.Lasocki D.Wiltshire M.Porter
2001 WA (I.Bailey) P.Brayshaw S.Brayshaw G.Dupont P.Wilsmore J.Pynt O.Mailes
2000 VIC (B.Howe) K.Chan L.Gold T.Lee A.Lasocki T.Shum K.Wan
1999 VIC (C.Mill) B.Barned K.Chan L.Gold T.Lee H.Lyngsjo K.Wan
1998 NSW (P.Jamieson) C.Baker K.Dyke D.Moir T.Nunn K.Robb A.Sarten
1997 SA (D.Lusk) N.Croft W.Hooper M.Jappe N.Jonsson J.Maddison L.Matthews
1996 WA (G.Pocock) P.Brayshaw S.Brayshaw G.Dupont M.Dupont C.Mulley M.Raisin
1995 NSW (P.Newman) K.Crowe-Mai B.Hutchinson J.Pitt K.Robb A.Sarten D.Watford
1994 VIC (A.Mill) R.Birks A.Green F.Henderson E.Nyberg A.Silver J.Stark
1993 NSW (R.Evans) B.Coles I.Delmonte J.Gauld K.Hopkinson M.Nelson K.Robb
1992 NZ (D.Crombie) A.Bach I.Delmonte A.Ker C.Ker M.Prescott M.Ware
1991 NSW (M.McManus) N.Fahrer D.Fryda D.McDonald P.Newman M.Thomson R.Tobin
1990 NSW (P.Crittle) D.Browne B.Coles P.Newman M.Thomson L.Tobin D.Wright
1989 ACT (G.Jesner) P.Foong H.Grosvenor N.Guoth R.Hills H.Hudson S.Hurley
1988 ACT (H.Hudson) H.Grosvenor R.Hills H.Hudson S.Hurley I.Robinson J.Spooner
1987 ACT (A.Delivera) S.Bird H.Grosvener N.Guoth R.Hills S.Hurley I.Robinson
1986 VIC (S.Hinge) A.Braunstein D.Fryda D.King D.Sharp S.Sharp G.Smith
1985 ACT (P.Foong) H.Grosvenor D.Hudson D.Robertson D.Scully M.Smart I.Thomson
1984 VIC (I.McCance) J.Free S.Henbest W.Jacobs R.Kirby A.Mill I.Thomson
1983 NSW (N.Moses) J.Arkinstall G.Eggins N.Hughes J.Lowe D.Morgan K.Morrison
1982 SA (K.Roberts) D.Black G.Chua K.Hocking P.Popp