Home > ABF Honour Boards > Australian Asia-Pacific Women’s Teams

Australian Asia-Pacific Women’s Teams

Australian Asia-Pacific Women’s Teams (formerly Far East Women’s Teams)
2017 4th (Peter Reynolds) Marianne Bookallil Margaret Bourke
Candice Ginsberg Sue Lusk Barbara Travis Jodi Tutty
2015 2nd (David Appleton) Val Biltoft Margaret Bourke Leone Fuller
Candice Ginsberg Sue Lusk Barbara Travis
2013 3rd (Howard Melbourne) Margaret Bourke Nevena Djurovic Candice Ginsberg
Elizabeth Havas Sue Lusk Barbara Travis
2011 7th (Barbara Travis) Candice Berman Alida Clark Cathy Lachman
Paula McLeish Pele Rankin Helen Snashall
2010 3rd (Roy Nixon) Alida Clark Leone Fuller Cathy Lachman Rosa Lachman
Pele Rankin Helen Snashall
2009 7th (S.Lusk) C.Berman E.Caplan N.Giura E.Havas C.Lachman H.Snashall
2008 PABF Congress (A.Stralow) A.Clark J.Del Piccolo L.Fuller L.King K.Neale K.Smith
2007 2nd (R.Grenside) F.Beale M.Bourke S.Lusk D.Neumann D.Smart T.Tully
2006 2nd (G.Bilski) M.Bourke C.Feitelson E.Havas C.Lachman C.Mill D.Neumann
2005 4th (D.Weston) A.Clark C.Feitelson E.Havas J.Hay D.Neumann L.Stern
2004 N/A
2003 3rd (D.Beauchamp) J.Cormack C.Rothfield V.Cummings C.Feitelson E.Havas B.Travis
2002 4th (L.Stern) S.Shilbury J.Touyz V.Cummings C.Feitelson L.King C.Wright
2001 2nd (D.Howard) B.Travis E.Havas M.Chadwick J.Cormack D.Moir A.Clark
1999 4th (M.Willcox) L.Beech M.Bourke T.Tully S.Lusk M.Scudder I.Glanger
1998 2nd (P.Smith) F.Beale D.Smart L.Beech M.Bourke T.Tully T.Bardon
1997 3rd (M.Willcox) F.Beale M.Bourke N.Church J.Hoffman S.Lusk T.Tully
1995 1st (J.Hoffman) F.Beale D.Smart L.Beech M.Bourke A.Clark S.Lusk
1994 2nd (S.Hobley) F.Beale D.Smart L.Beech M.Bourke J.Courtney S.Lusk
1993 2nd (E.Ramshaw) L.Beech M.Bourke J.Butts T.Tully D.Rogers G.Tucker
1991 4th (R.Ward) L.Carter L.Vincent A.Curtis A.Tandy E.Havas B.McDonald
1990 1st (J.Brockwell) F.Beale D.Smart N.Borin C.Chua S.Lusk C.Miles
1989 3rd (J.Brockwell) J.Butts T.Tully E.Havas B.McDonald S.Lusk B.Travis
1987 3rd (J.Brockwell) F.Beale D.Smart J.Courtney C.Lester S.Lusk B.Travis
1986 4th (W.Scott) F.Beale D.Smart M.Bourke P.Schroor S.Lusk B.Travis
1985 1st (J.Greenfeld) M.Bourke P.Schroor P.Gumby S.Hobley S.Lusk B.Travis
1984 1st (J.Greenfeld) R.Atherton I.Dahler F.Beale D.Smart M.Drake L.Vincent
1983 3rd (B.McDonald) V.Cummings E.Havas D.McKinnon M.Scudder K.Moses G.Stern
1982 3rd (D.Evans) F.Beale D.Smart N.Borin P.Gumby S.Lusk C.Miles
1981 4th (C.Miles) S.Hobley P.Gumby F.Beale D.Smart B.Travis S.Edwards
1980 nil
1979 3rd (R.Klinger) P.Gumby S.Hobley M.Bourke A.Tandy C.Lester C.Miles
1978 4th (D.Askew) E.Havas B.McDonald F.Beale D.Smart R.Eaton W.Lipscomb
1977 1st (H.Rosendorff) C.Lester C.Miles E.Havas B.McDonald I.Dahler F.Landy
1976 4th (K.McNeil) M.McMahon G.Stern N.Borin E.Havas P.Schroor A.Tandy
1975 1st (H.Rosendorff) M.Choate C.Miles I.Dahler G.Reynolds V.Cummings M.McMahon
1974 1st (H.Rosendorff) W.Lipscomb G.Stern R.Eaton M.McMahon P.Brown E.Poulsen
1973 1st (H.Rosendorff) W.Lipscomb G.Stern R.Eaton M.McMahon F.Beale G.Tabak
1972 4th (H.Rosendorff) S.Hobley U.Husten M.Masel M.Freedman K.George H.Waugh
1971 3rd (G.Jesner) I.Dahler F.Landy M.Freedman V.Vahala S.Hobley V.Ramsay