Home > ABF Honour Boards > Interstate Open Teams

Interstate Open Teams

Interstate Open Teams
2017 SA David Anderson Nicolas Croft Joachim Haffer Philip Markey(C) George Smolanko Justin Williams
2016 NSW (Paul Lavings) Terry Brown Peter Buchen Nicoleta Giura Nick Hughes
Mathew Vadas Michael Wilkinson
2015 ACT (Margaret Bourke) David Appleton Richard Brightling Arjuna DeLivera
Elizabeth Havas David Hoffman George Kozakos
2014 ACT (Peter Grant) Margaret Bourke Richard Brightling Stephen Fischer David Hoffman George Kozakos Niek Van Vucht
2013 SA2 Mike Doecke Joe Haffer Phil Markey(c) Howard Melbourne George Smolanko
Justin Williams
2012 SA David Cherry Joe Haffer John Horwitz Paul Hudson Phil Markey(c) Justin Williams
2011 VIC (Ian McCance) Jamie Ebery Leigh Gold Simon Hinge Peter Hollands Bill Jacobs Ben Thompson
2010 NSW (Peter Gill) Seamus Browne Tony Burke Pauline Gumby Warren Lazer
Andrew Peake Orlando Wu
2009 SA (D.Marler) D.Anderson A.DeLuca J.Hocking K.Lange D.Lusk G.Smolanko
2008 NSW (K.Dyke) P.Gill N.Griffiths P.Gumby W.Lazer T.Nunn M.Wilkinson
2007 ACT (I.Thomson) M.Abraham D.Geromboux N.Griffiths M.Smart D.Vaughan G.Ware
2006 NSW (D.Wiltshire) M.Bloom M.Chadwick P.Gill M.Green K.Morrison A.Peake
2005 NSW (E.Chadwick) S.Hans T.Nunn P.Lavings C.Sundstrom P.Gumby W.Lazer
2004 ACT (R.Nixon) M.Bourke A.De Livera R.Brightling I.Thomson D.Hoffman D.Wawn
2003 VIC R.Fruewirth B.Jacobs S.Hinge C.Chua J.Ebery L.Gold
2002 SA Z.Nagy G.Smolanko P.Chan R.Januszke D.Horton P.Markey
2001 NSW (M.Prescott) M.McManus T.Nunn I.DelMonte K.Dyke A.Simpson T.Antoff
2000 SA P.Markey J.Haffer D.Lusk N.Croft K.Lange A.DeLuca
1999 WA D.Allen H.Christie R.Cooper T.Fuller G.Pocock N.Zeller
1998 NSW (M.McManus) K.Bagchi D.Beauchamp S.Browne E.Chadwick T.Moss D.Zines
1997 NSW (M.Mullamphy) K.Bagchi D.Beauchamp S.Browne E.Chadwick M.Green D.Kalnins
1996 WA P.Smith T.Lusk F.Radu P.Reynolds N.Rosendorff P.Yovich
1995 NSW (R.Richman) R.Cummings I.DelMonte A.Kanetkar G.Kozakos P.Lavings T.Seres
1994 NSW (R.Evans) I.DelMonte P.Gumby A.Kanetkar B.McDonald M.McManus A.Walsh
1993 WA (P.Smith) D.Allen J.Ashworth A.Clark T.Fuller P.Reynolds P.Rogers
1992 WA (N.Rosendorff) J.Ashworth T.Chin H.Christie R.Cooper T.Piper P.Rogers
1991 NSW (W.Lazer) D.Beauchamp P.Buchen E.Chadwick C.Chua M.Courtney R.Evans
1990 NSW (D.Stern) G.Bilski T.Brown P.Buchen M.Courtney R.Evans T.Seres
1989 VIC I.McCance J.Borin N.Borin R.Gallus W.Jacobs H.Sawicki
1988 QLD (R.Busch) B.Blyth K.Hume W.Hunt P.Lavings J.Wallis R.Ward
1987 NSW R.Cummings D.Beauchamp G.Eggins W.Lazer J.Lowe T.Seres
1986 VIC (E.Ramshaw) J.Borin T.Bourke C.Hughes W.Scott D.Smith R.vanRiel
1985 NSW R.Cummings K.Bagchi S.Burgess D.Beauchamp R.Richman T.Seres
1984 ACT (G.Schmidt) R.Douglas G.Havas D.Lilley R.Moore D.Smyth J.Wightwick
1983 NSW R.Cummings S.Hobley B.Neill T.Seres R.Smilde A.Walsh
1982 NSW R.Cummings B.Neill T.Seres L.Szatmary S.Szatmary A.Walsh
1981 ACT (J.Brockwell) R.Cook R.Douglas G.Havas W.Hunt D.Lilley D.Vaughan
1980 NSW R.Cummings S.Browne R.Klinger P.Lavings T.Seres R.Smilde
1979 NSW A.Reiner R.Cummings B.Neill R.Richman T.Seres A.Walsh
1978 NSW R.Cummings P.Lavings M.McMahon A.Reiner R.Richman T.Seres
1977 NSW T.Brown C.Hughes A.Kanetkar R.Klinger J.Newman A.Reiner
1976 NSW T.Seres G.Lorentz M.McMahon O.Minc R.Richman R.Smilde
1975 NSW R.Cummings D.Howard G.Lorentz O.Minc T.Seres R.Smilde
1974 SA D.Anderson J.Kikkert B.Lewis Z.Nagy G.Smolanko R.Wundke
1973 NSW E.Auerbach E.Griffin M.Hitter H.Sloman A.Walsh I.Weiss
1972 VIC (E.Ramshaw) D.Leathart W.Lowen I.McCance R.Richman W.Scott V.Muntz
1971 SA (R.Robertson) J.Horowitz D.Lusk D.Middleton Z.Nagy G.Smolanko R.Wundke
1970 NSW R.Cummings J.Fahrer J.Griffiths B.Meares T.Seres G.Westcott
1969 NSW D.Howard R.Cummings J.Fahrer R.Klinger T.Seres H.Sloman
1968 VIC (J.Rothfield) J.Borin N.Borin I.McCance F.Altman E.Ramshaw G.Rogerson
1967 NSW D.Howard F.Cayley R.Evans R.Grynberg T.Seres W.Wallace
1966 VIC (P.Slobom) I.McCance F.Altman C.Hickman H.Stennett M.Michael P.McTigue
1965 NSW D.Howard T.Seres F.Cayley W.Wallace R.Smilde D.Evans
1964 NSW D.Howard F.Cayley T.Seres W.Wallace
1963 NSW D.Howard J.Borin R.Cummings D.Evans T.Seres R.Smilde
1962 NSW D.Howard J.Borin R.Cummings D.Evans T.Seres R.Smilde
1961 NSW W.Schaufelberger R.Smilde T.Seres D.Howard M.Kent
1960 SA E.Preece F.Frolich R.Macintosh K.Rook J.Martin
1959 NSW T.Seres R.Williams T.H.Oddie S.Bridgeman R.Cummings D.Howard
1958 NSW T.H.Oddie S.Bridgeman R.Smilde D.Howard
1957 NSW W.Schaufelberger T.Seres D.Evans H.Sloman D.N.Maxwell D.K.Maxwell
1956 SA P.Lusk M.Lusk K.Rook M.Choate
1955 NSW W.Schaufelberger T.Seres D.Evans H.Sloman R.Ellis S.Landsman
1954 NSW W.Schaufelberger T.Seres M.Goldstein S.Feher R.Ellis S.Landsman
1953 VIC V.Champion C.Hickman G.Ewing E.Mohl J.Thwaites
1952 NSW W.Schaufelberger J.Makai H.Moses T.Seres R.Williams
1951 VIC V.Champion G.Ewing C.Hickman W.Stenner E.Mohl
1950 NSW W.Schaufelberger H.Moses R.Williams T.Seres J.Makai
1949 NSW W.Schaufelberger J.Makai T.Seres R.Williams E.Jelinek
1948 NSW W.Schaufelberger T.Seres J.Makai R.Williams W.Wallace
1947 NSW W.Schaufelberger T.Verne J.Makai L.Longhurst (R.Williams)
1946 VIC V.Champion L.Parker N.Mussen A.Goldberg (C.Hickman)
1938 VIC A.Goldberg N.Mussen T.H.Oddie L.Parker
1937 VIC V.Braham T.H.Oddie L.Parker C.Fead
1936 VIC V.Champion A.Goldberg V.Braham N.Spiers
1935 VIC V.Champion A.Goldberg V.Braham J.Thwaites
1934 VIC V.Champion A.Goldberg D.Moss H.Nathan
1933 VIC A.Chisholm H.Joske D.McCance N.McCance